blog.rebelia.cz

Rebelský blog, který vás baví!

Jak jsem se zbavil léků na tlak

Problémy s vysokým krevním tlakem jsem měl už od dětství.

Do nějakých 20 let jsme to považovali za syndrom bílého pláště, ale po několika měsíčním měření doma jsem společně s paní doktorkou došel k závěru, že budu brát léky. V 21 letech.

lemon[1]

[1]

Věděl jsem sice, že to řeší jen symptomy, ale lepší než dostat ve 40 infarkt a mít arterosklerózu, no ne? Myslel jsem si, že původ vysokého tlaku nikdo nikdy nezjistí a že to je pravděpodobně genetické, protože to prostě máme v rodině.

vegetable-590x409[1][2]

Jenže v průběhu dalších asi 2 let jsem prošel zásadními změnami. Jakousi osobní transformací, kdy jsem se začal zajímat o zdraví, duši, život a také zdravotnictví a farmaceutický průmysl.

Uvědomil jsem si, jak nesmyslné je braní většiny chemických léků a pochopil, že ty konspirační teorie o tom, jak farmaceutický průmysl a zdravotnictví nechce lidi vyléčit, ale jen dlouhodobě léčit (resp. cpát do nich prášky), jsou pravda.

Řekl jsem si, že takhle žít prostě nechci. Že nechci potlačovat pouze příznaky a nést vedlejší účinky léků. (Bral jsem postupně Prenessu, Prestarium a Ramil, protože se mi vždy zdálo, že mám některý z vedlejších účinků.)

Nezdálo se mi to normální, bylo to patologické, divné a nezdravé!

V té době jsem se stal veganem. Přišlo to tak nějak samo. Nejdříve jsem vynechával maso, poté mléčné produkty a nakonec vejce. Nepromýšlel jsem to nijak dopředu, bylo to naprosto intuitivní.

Prášků na tlak jsem se tím ale nezbavil. To přišlo až záhy, kdy jsem objevil raw food, tj. syrová strava založená hlavně na ovoci, zelenině, oříšcích, semínkách.

Začal jsem to zkoušet. Postupně, pomalu. A zjistil, že mi to dělá velmi dobře.

A v šuplíku mi již půl roku leží nevyužitý Ramil 2,5ka!

ramil-590x418[1]

Zjistil jsem, že můj krevní tlak je silně citlivý na sůl! Ano, běžně se doporučuje při vysokém tlaku sůl omezovat, ale je to téměř nemožné na běžné stravě. I když nebudete nic přisolovat, moc vám to nepomůže. Veškeré proccess food má v sobě soli tuny a vařené jídlo bez ní nemá chuť. Syrová strava mi dovolila sůl téměř úplně vynechat z jídelníčku a konzumovat mnohem více draslíku (v těle v tomto případě funguje jako antagonista sodíku) a můj tlak se rapidně zlepšil.

Nepochybuji, že v tom svoji roli kromě soli hraje i syrovost stravy (tzn. mnohem více vitamínů, enzymů a přirozených minerálů a stopových prvků než před tím), psychická pohoda (začal jsem cvičit jógu a meditovat) a pravidelný pohyb (jóga, posilovna, kalistenika).

Můj jídelníček se momentálně skládá asi z 60 % syrové stravy (hlavně ovoce) a můj tlak vypadá takto (podařilo se mi naměřit přesně 120/80, tak jsem to vyfotil :) )):

tonometr-465x590[1]

Chcete-li se o raw food dozvědět něco více, vřele doporučuji tuto facebookovou skupinu.

Toto je pro mě jen jeden z krůčků na cestě rebélie. Uvědomíte-li si, že nikdo nic neví a že většina lidí jen papouškuje něco, co se předává z generace na generaci, zrušíte veškeré limity!

Vystupte z cesty a nenechte za sebe přemýšlet druhé.

A vy, kdo máte vysoký tlak, užíváte medikamenty a chtěli byste s tím přestat. Není to nemožné. Když vám bude někdo jako mě říkat, že nasazení léků na tlak je na doživotí, nevěřte mu.

  • 1 https://www.facebook.com/alternativashop.cz
  • 2 http://blog.joslin.org/2010/12/diabetes-and-vegetarian/

Štítky: ,

Kategorie: Zdraví