blog.rebelia.cz

Rebelský blog, který vás baví!

Jak mi kustovnice snížila krevní tlak

V mém dřívějším článku o tom, jak jsem se zbavil prášků na vysoký krevní tlak, jste se mohli v podstatě dočíst, že pomohla celková změna životního stylu a stravy.

Co vám však chci předat dnes je má zkušenost s goji, neboli kustovnicí čínskou, kterou jsem si v poslední době oblíbil jako zdravou pochoutku.

Jednoho dne jsem se jí nemohl nabažit a snědl asi půlku pytlíku (tzn. asi 70 gramů) spolu s hrstí drcených kakaových bobů. To, co se dělo další 2 dny, bylo vážně husté. Nečekal bych, že může mít až takový vliv.

Zažil jsem něco, co spíše zažívají lidé, kteří mají diagnostikovánu hypotenzi (nízký krevní tlak). Ale já?! Já, kdo se léčil na vysoký tlak od útlého věku? Já, kdo má predispozice k hypertenzi? Já, kdo se sice úspěšně uzdravil, ale musím se ve stravě hlídat jako ostříž?

Mně, že se bude 2 dny motat hlava a skoro budu omdlívat, když vstanu? To jsem doopravdy nečekal! Nejen, že mě to překvapilo, ale překvapilo mě to příjemně, protože jsem si moc dobře pamatoval, co výjimečného jsem v minulých dnech jedl. A bylo mi hned jasné, že za to může kustovnice, která je se snižováním tlaku známá (ale až tak?!!). A že to může pomoci mnoha lidem!

goji-berry-resized[1]

V následujících týdnech jsem mírné předávkování kustovnicí čínskou ještě několikrát zopakoval a pozoroval mírnější, avšak podobné výsledky.

No to je něco! První absolutně přírodní věc, u které jsem něco takového zažil! A s tak rychlými a viditelnými výsledky. Bomba!

A to je důvod, proč jsem se rozhodl moji zkušenost nenechat jen pro sebe. Myslím totiž, že má velký potenciál pomoci mnoha lidem, které trápí, že mají vysoký tlak a musí kvůli tomu brát někdy až několik typů léků najednou, které samozřejmě mají mnoho vedlejších účinků, jež si třeba ani neuvědomují.

Zkuste si dát k odpolední svačině trochu více goji a pozorujte účinky další den.

Pokud by vás to zajímalo, tak moje oblíbená kustovnice již v té době byla tato a o té také v předešlém textu píšu. Jednak proto, že k ní mám stálý přístup, neboť jsem radostným členem týmu Vitalvibe (jsem za to velmi rád a brzy o tom napíšu článek) a také proto, že lepší goji jsem prostě nikde a nikdy neochutnal! Ať již jde o kvalitu, která je prostě špičková (raw a bio) nebo o šťavnatost a sladkou chuť, kterou jinde jen tak nenajdete, tuto goji mohu jen a jen doporučit.

Experiment však můžete zkusit s jakoukoliv kustovnicí čínskou. Doufám, že vám bude fungovat, protože je to něco, co vám může změnit život! (Ano, zbavení se vedlejších účinků léků je někdy jako vysvobození. Pokud se vás to týká, určitě víte, o čem píšu). Nemohu zaručit nic, přestože bych stokrát chtěl – popisuji jen moji zkušenost a věřím, že někomu pomůže. Ale kdo ví, třeba má podobné zážitky již mnoho lidí, jen jsem na ně nenarazil :) (Třeba proto se všude píše, že kustovnice pomáhá snižovat tlak.)

Přeji mnoho zdaru a těším se u dalšího článku.

Štítky: , , ,

Kategorie: Zdraví